محققان بریتانیایی می گویند؛

داروهای ارزان راهی مناسب برای پیشگیری موثر از سرطان

داروهای ارزان راهی مناسب برای پیشگیری موثر از سرطان

بیو بگ: به قول محققان، مصرف داروهای ارزانی نظیر آسپرین می تواند به پیشگیری از مبتلاشدن به سرطان كمك نماید.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، بر اساس گزارش محققان دانشگاه لیدز بریتانیا، داروهای ارزان قیمتی نظیر آسپرین و اُمگا۳ تصفیه شده موسوم به EPA می توانند بروز بعضی از پُلیپ های پیش سرطانی را در افرادی كه در معرض ریسك بالا مبتلاشدن به سرطان روده هستند كم كند.
به گفته این محققان، هم آسپرین و هم EPA در كاهش شمار پلیپ های روده در بیماران یك سال پس از غربالگری از راه كولونوسكوپی در آزمایشات بالینی امیدبخش بودند.
محققان مشاهده نمودند بیمارانی كه آسپرین مصرف كرده بودند در مجموع پلیپ های كمتری داشتند درحالیكه افرادی كه EPA مصرف كرده بودند كمتر مبتلا به پلیپ شده بودند؛ اما این تاثیر تنها در مورد پلیپ ها در سمت چپ روده، كه نزدیك ترین بخش به مقعد است، مشاهده شد.
محققان سفارش می كنند افراد در معرض ریسك بالا مبتلاشدن به سرطان روده باید به صورت منظم تحت غربالگری از راه كولونوسكوپی قرار گیرند.
«مارك هال»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «این آزمایش اثبات می كند كه هم آسپرین و هم EPA دارای تاثیرات پیشگیرانه هستند و در عین حال داروهای نسبتا ارزان و ایمنی هستند كه می توان برای بیماران تجویز شود.»

1397/09/04
17:17:34
5.0 / 5
4234
تگهای خبر: دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بیو بگ BioBag