پژوهشگران عنوان می كنند؛

تأثیر ویروس HIV بر عملكرد مغز كودكان

تأثیر ویروس HIV بر عملكرد مغز كودكان

به گزارش بیو بگ تحقیقات نشان می دهد ویروس HIV باعث اختلال در رشد عصبی شده و بر نحوه یادگیری، استدلال و عملكرد مغز كودك تأثیر می گذارد.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، هم اكنون اكثریت زیادی از كودكان صحرای افریقا مبتلا به ویروس HIV هستند. در صورتی كه درمان ضدویروسی فوری معروف به ART تضمین می نماید كه كودكان قرارگرفته در معرض HIV كمتر با نتایج مرگبار روبرو می شوند، اما تحقیقات نشان می دهد این ویروس همچنان می تواند بر مغز آنها تاثیر گذارد.
در این مطالعه، محققان دانشگاه ایالتی میشیگان عملكرد عصبی-روانشناختی سه گروه از كودكان ۵ تا ۱۱ ساله را بررسی كردند: كودكانی كه پیش از تولد مبتلا به HIV شده و تحت درمان با ART بودند، آنهایی كه در معرض ویروس HIV بودند اما HIV منفی بودند؛ و آنهایی كه هیچوقت در معرض HIV قرار نگرفته بودند.
محققان متوجه شدند كودكان مبتلا به ویروس HIV حتی با وجود انجام درمان های اولیه و مراقبت های خوب پزشكی، با چالش های جدی عصبی-شناختی مواجه بودند.
«مایكل بویوین»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «ما دریافتیم كودكان مبتلا به ویروس HIV در زمینه برنامه ریزی و فكركردن با مشكلاتی روبرو هستند كه تفاوت شأن در این حوزه با سایر كودكان به مرور زمان افزایش می یابد چونكه این مهارت ها در كودكان عادی در خلال سال های مدرسه رشد می كند.»
محققان عنوان می كنند احتمالاً انجام اقدامات درمانی بلافاصله از ۶ ماهگی این گروه از كودكان كافی نیست و فقط به زنده و سالم تر ماندن آنها در مقایسه با كودكان بیماری كه تحت درمان قرار نگرفته اند، كمك می نماید. از اینرو محققان بر انجام اقدامات درمانی زودتر به منظور بهبود نتایج بلندمدت عصبی شناختی تاكید دارند.

1398/10/09
13:33:56
5.0 / 5
4620
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag