تحقیقات نشان می دهد؛

رژیم غذایی نامناسب ریسك نابینایی را در سنین بالا بالا می برد

رژیم غذایی نامناسب ریسك نابینایی را در سنین بالا بالا می برد

به گزارش بیو بگ محققان تاكید می كنند مصرف مواد غذایی سالم از قوه بینایی در دوره سالمندی محافظت می كند.به گزارش بیو بگ به نقل از مهر، محققان دریافته اند افرادی كه رژیم غذایی مملو از گوشت قرمز و فرآوری شده، غذاهای سرخ شده، غلات تصفیه شده و محصولات لبنی پرچرب دارند سه برابر بیشتر در معرض مبتلا شدن به مشكل چشمی كه به شبكیه چشم صدمه رسانده و بر بینایی مركزی تأثیر می گذارد، قرار دارند. به این عارضه «دژنراسیون ماكولا وابسته به سن» گفته می شود.
«شروتی دیگ»، عضو تیم تحقیق از دانشگاه بافالو آمریكا، در اینباره می گوید: «درمان دژنراسیون ماكولا عروقی و در مراحل آخر، بسیار تهاجمی و پرهزینه است، و هیچ درمانی هم برای نوع آتروفی آن وجود ندارد و در نهایت باعث نابینایی می شود. از اینرو جلوگیری از این عارضه چشمی بسیار مهم می باشد.»
نتایج نشان داده است الگوی رژیم غذایی غربی فاكتور پرخطر مبتلا شدن به دژنراسیون ماكولا است.
محققان در این مطالعه احتمال وقوع مبتلا شدن به دژنراسیون ماكولا را در افراد به مدت ۱۸ سال تحت نظر داشتند.
تیم تحقیق، خودگزارش­دهی شركت­كنندگان در مورد رژیم غذایی­شان را از سال ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۵ بررسی كردند.
«امی میلن»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «ما در این مطالعه مشاهده كردیم افرادی كه در ابتدای مطالعه مبتلا به دژنراسیون ماكولا نبودند یا بیماری شان در مراحل اولیه بود، و بر اساس گزارش خودشان رژیم غذایی ناسالم داشتند، در طول ۱۸ سال مطالعه با احتمال بالا نابینایی مواجه بودند.»

1398/09/25
20:19:19
5.0 / 5
5215
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵