وزیر بهداشت در میامی اعلام كرد:

عبور از پیك حاد آنفلوآنزا

عبور از پیك حاد آنفلوآنزا

به گزارش بیو بگ ایسنا/سمنان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از مهار آنفلوآنزا در كشور آگاهی داد و اظهار داشت: با ارائه آموزش های لازم و همراهی های مردم امروز از پیك حاد آنفلوآنزا عبور كردیم.


دكتر سعید نمكی در حاشیه سفر به میامی استان سمنان در جمع خبرنگاران اظهار نمود: میزان رشد و پراكندگی آنفلوآنزا كمتر شده و این بیماری مهار شده است.
وی در پاسخ به پرسشی درباب كمبود برخی داروها و همچون آنسولین از تامین داروهای لازم آگاهی داد و اشاره كرد: كمبود انسولین در كشور وجود ندارد و هم اكنون این دارو به اندازه كافی وجود دارد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از برنامه ریزی برای افتتاح و بهره برداری از یك هزار پروژه در كشور آگاهی داد و اضافه كرد: تا هفته سلامت در اردیبهشت 99 بطور هفتگی 20 و ماهانه 50 پروژه بهداشت و درمان در كشور افتتاح می شود.
وی از افتتاح 66 بیمارستان كشور تا اردیبهشت 99 آگاهی داد و اظهار داشت: خوشبختانه با وجود محدودیت های اعتباری اعتبارات خوبی به این بخش اختصاص یافته و تلاش می نماییم همه پروژه ها را تكمیل و افتتاح نماییم.
نمكی در پاسخ به پرسشی درباب جذب نیروی جدید در این وزارتخانه اشاره كرد: پروسه جذب 10 هزار نیروی جدید بزودی آغاز خواهد شد.
وی با اشاره به سفر امروز خود به میامی و بازدید از بیمارستان نیمه كاره میامی وعده داد كه عملیات اجرایی این بیمارستان با سرعت بیشتری انجام و در آینده نزدیك افتتاح شود.
وی از تامین تجهیزات مركز جامع سلامت میامی آگاهی داد و اشاره كرد: اعتباری به ساختمان شبكه بهداشت میامی نیز اختصاص می یابد تا به سرعت تكمیل شود و مهمتر این مقرر است كه استقلال شبكه شهرستان میامی را اعلام نماییم.
دكتر نمكی با اشاره به درخواست مسئولان برای تامین برخی تجهیزات بیمارستانی اظهار داشت: تجهیزات سنوگرافی، تصویربرداری و... طی همین هفته به میامی ارسال خواهد شد.
این عضو كابینه با اشاره به نیاز مردم رانش دیده كالپوش به خدمات بهداشتی درمانی اظهار داشت: مقرر است كه یكی از سه مركز مستقر در كالپوش به مركز شبانه روزی ارتقا یابد تا مردم از خدمات آن بهره مند شوند.
به گزرش ایسنا دكتر نمكی تا ساعاتی دیگر با حضور در شهرستان شاهرود چند پروژه درمانی و همچون یكی از بزرگترین اورژانس های كشور را در این شهرستان و در راه پرتردد تهران -سمنان-شاهرود-مشهد افتتاح خواهدنمود.


1398/09/19
21:45:57
5.0 / 5
4677
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بیو بگ BioBag