معاون وزیر بهداشت اعلام كرد

نامه نمكی به حناچی درباره آلودگی هوا

نامه نمكی به حناچی درباره آلودگی هوا

بیو بگ: معاون بهداشت وزارت بهداشت با تاكید بر نقش دستگاه های دیگر در بهبود كیفیت هوای شهرها، اصرار كرد كه برای رفع آلودگی هوا به اقدامات اساسی و زیرساختی نیاز است.


دكتر علیرضا رئیسی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به نامه وزیر بهداشت به شهردار تهران درباب مشكلاتی كه آلودگی هوا برای سلامت ایجاد می كند، اظهار داشت: در امتداد همین اقدامات كارشناسان ما در وزارت بهداشت در جلسات كمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران نیز شركت می كنند؛ اما نكته ای كه نباید از از آن غافل بود این است كه وزارت بهداشت تنها دو وظیفه دارد؛ اول آنكه مردم را نسبت به تاثیر آلاینده ها بر سلامت شان آگاه كند و دوم آنكه رشته دانشگاهی در ارتباط با مهندسی هوا و آب راه اندازی كنیم؛ پس باقی وظایف به عهده سایر دستگاه ها است.
آلودگی هوا تا 30 برابر حد مجاز در بعضی مناطق تهران وی با اشاره به اینكه در بعضی روزها و در بعضی مناطق تهران آلودگی هوا تا 30 برابر حد مجاز بالا می رود، اظهار نمود: البته این وضعیت تنها شامل حال تهران نیست؛ بلكه در استان های فارس، اصفهان و خوزستان نیز مشكل آلودگی هوا وجود دارد.
تاثیر آلودگی هوا در تشدید آنفلوآنزا معاون وزیر بهداشت با اشاره به اینكه آلودگی هوا می تواند موجب تشدید سایر بیماری ها همچون بیماری آنفلوآنزا شود، افزود: با عنایت به اینكه در اوج دوره بیماری آنفلوآنزا قرار داریم و این دوره اوج حداقل تا دو هفته آینده به طول می انجامد، آلودگی هوا می تواند تشدید كننده آن شود و احتمال مبتلاشدن به آنفلوآنزا در میان افراد به ویژه كودكان، افراد بالای 60 سال، كسانی كه سیستم ایمنی بدن شان ضعیف است، افراد دارای بیماری زمینه ای و... شود.
وی ضمن آنكه تعطیلی مدارس و دانشگاه ها را راهكاری برای رفع آلودگی هوا ندانست، در عین حال به سیستم حمل و نقل عمومی انتقاد نمود و اضافه كرد: بارها از مردم خواسته ایم از تردد با خودروی خود به صورت تك سرنشین خودداری كرده و به شبكه حمل و نقل عمومی بازگشت كنند، اما دراین زمینه چه تسهیلات مناسبی برایشان در نظر گرفته ایم؟ همواره راهكار عرضه كرده ایم بدون آنكه به سرانجام خاصی برسد. اقداماتی از قبیل تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تنها اقداماتی موقتی است كه نمی تواند حل كننده معضل آلودگی هوا باشد.
رئیسی ضمن تاكید بر اهمیت اصلاح كیفیت سوخت و خودرو های تولیدی، اشاره كرد: برای رفع آلودگی هوا نیاز به اقدامات اساسی و زیرساختی داریم. اصلاح نوع بنزین و افزایش كیفیت خودرو ها یكی از راه های بهبود كیفیت هوای شهر به ویژه در فصل سرد سال است كه هرساله ما در این زمان از سال با مشكل آلودگی هوا روبه رو می شویم.
منبع:

1398/09/11
13:44:32
5.0 / 5
4790
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag