خداكرمی:

از صحبت كردن با جوانان درباره ایدز نترسیم

از صحبت كردن با جوانان درباره ایدز نترسیم

بیو بگ: رئیس كمیته سلامت شورای شهر تهران بر ضرورت اختصاص بودجه فرهنگی شهرداری به سوژه آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در زمینه مبتلاشدن به ایدز برای جوانان و نوجوانان تاكید نمود.


به گزارش بیو بگ به نقل از ایسنا، ناهید خداكرمی بامداد امروز در تذكر قبل از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با اشاره به روز جهانی ایدز اظهار داشت: متأسفانه در چهار ماهه اول امسال 1000 مورد جدید بیمار مبتلا به ایدز در كشور شناسایی شده و اگر مساله اجتماعی و تابوها شكسته شود میزان شناسایی افراد مبتلا به ایدز چندین برابر خواهد شد.
وی با بیان این كه حضور مجموعه مدیریت شهری در شناسایی این بیماران و حمایت های لازم از آنها حائز اهمیت می باشد، اظهار نمود: با عنایت به افزایش آمار مبتلایان به ایدز بوسیله روابط جنسی محافظت نشده و تغییرات فرهنگی، اجتماعی و جمعیتی و همین طور آمار قابل توجه نوجوانان و جوانان ساكن تهران لازم است كه شهرداری بودجه های فرهنگی – اجتماعی خودرا در راه پیشگیری، مشاوره و تشویق به آزمایش افراد دارای روابط پرخطر سوق دهد.
رئیس كمیته سلامت شورای شهر تهران با بیان این كه همه باید با هم صحبت نماییم وگرنه اگر این كشتی سوراخ شود و این مساله را پنهان نماییم همه با هم غرق خواهیم شد، اضافه كرد: پنهان كردن بیماری ها می تواند عوارض جبران ناپذیری برای كشور به همراه داشته باشد بنا بر این از اداره كل فرهنگی و ستاد سمن ها می خواهیم كه در امتداد آگاهی بخشی و توانمندسازی جوانان بیشتر كار كنند و نترسید از این كه به جوانان بگویید كه در صورت داشتن رفتار پرخطر جنسی از وسایل پیشگیری استفاده كنند یا نترسیم از این كه به جوانان بگوییم كه در صورت روابط پرخطر جنسی چه اتفاقاتی می تواند در انتظار آنها باشد. هرچقدر در این زمینه صحبت نكنیم باید منتظر فجایعی نظیر ماجرای روستایی كه امسال خبرساز شد باشیم.1398/09/10
14:46:56
5.0 / 5
4582
تگهای خبر: بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط بیوبگ
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیو بگ BioBag